Sinatrology: The king of swing gala

Lídr. Zpěvák. Herec. Swingař. Piják. Rošťák. Rváč. Gentleman. Otec. Milenec. Přítel. Jedna z největších postav dvacátého století a hudební historie, Frank Sinatra, nebyl žádný troškař. Všechno muselo být ve velkém stylu, v pohybu. Kamkoli se pohnul, bylo jeho území. A ti, co šli za ním, se od něj mnoho naučili. Obklopil se tou nejpestřejší a nejslavnější sestavou kumpánů, jakou kdy svět viděl - takzvanou Krysí smečkou. Jejími členy byli mezi jinými Dean Martin, Sammy Davis jr., Peter Lawford, Joey Bishop a další. Smečka okamžitě vstoupila do dějin.
Sinatra byl vždycky ten poslední, který šel spát a první, kdo povolil uzdu temným silám řádění. Byl jádrem svých přátel a blízkých, jádrem, které dodávalo sebevědomí, zametalo pod práh všechny nepříjemnosti a především stanovovalo rytmus a pravidla. "Musíš milovat život, baby," říkával, "protože umírání je děsná otrava!"
A právě proto je tu hudební projekt Sinatrology, který Franku Sinatrovi a jeho nezměrnému hudebnímu odkazu vzdává hold.
Jednu z největších legend historie populární hudby si v prosinci 2015 připoměl celý svět včetně České Republiky a hudební projekt Sinatrology se stal jednou z hlavních vzpomínkových akcí, které po světě připomínaly nesmrtelný odkaz swingového krále a jeho 100. výročí narození.
V doprovodu špičkového RTV Big Bandu řízeného Felixem Slováčkem, vzdali svou osobní poctu Franku Sinatrovi zpěváci, tanečníci a hudebníci, pro které je Sinatra dodnes jednou z největších inspirací.
Autorem myšlenky SINATROLOGY a velké hudební oslavy Frankových 100. narozenin byl český swingový zpěvák Jan Smigmator, který svou hudební cestu už v počátcích své kariéry spojil právě s odkazem Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Bobbyho Darina a dalších swingových es. Dnes patří k uznávaným evropským vokalistům, kteří swingovou muziku předávají v živé interpretaci dalším generacím a dodávají žánru zcela nový rozměr.
K projektu SINATROLOGY přizval Jan Smigmator své hudební přátele a kolegy z nejrůznějších žánrů a koutů světa. Společně českému publiku v roce 2015 představili originální koncertní show složenou z těch nejslavnějších Sinatrových písní v klasických ale i zbrusu nových aranžmá.
Vzhledem k obrovskému úspěchu koncertního projektu Sinatrology v roce 2015 se jeho tvůrci rozhodli nést sinatrovskou pochodeň dál a vytvořit uprostřed Evropy swingový festival mapující kariéru jedné z největších osobností hudební historie.
Projekt Sinatrology si dává za cíl seznamovat se swingem a odkazem velkých swingových legend co nejširší veřejnost a za účasti výjimečných umělců napříč žánrovým spektrem přitáhnout ke swingu posluchače všech generací.
I nadále stojí v čele projektu Sinatrology swingový zpěvák Jan Smigmator, který je autorem dramaturgie, po umělecké stránce projekt řídí a udává mu nový swingový směr. Exkluzivními koncerty v roce 2016 tak s nadžánrovým projektem vstupuje do další sinatrovské stovky a ve společnosti těch nejlepších muzikantů, zpěváků a tanečníků začíná psát nové swingové dějiny.
Program:
19:00 Opening: Swing Trio, CD & LP shop, suvenýry
20:00 1. část galakoncertu
21:00 Přestávka - Sinatrův bar, CD & LP shop, suvenýry
21:30 2. část galakoncertu
22:30 Setkání s umělci, autogramiáda, Swing Trio...
Umělci: Jan Smigmator, Dasha, Jumaane Smith, En.Dru, Martina Bárta, ProjectWINGS, Markéta Smejkalová, Felix Slováček RTV Big Band & strings
Vstupenky: TICKETSTREAM.CZ,pokladna DK
Více informací: www.sinatrology.com

Kontakt

Dům kultury Liberec s.r.o.
Soukenné nám.613
Liberec 1
460 01
--------------------
IČ: 49098616
DIČ: CZ49098616
Pokladna,předprodej
otevřeno:
Po - St
14.00 - 17.30 hod.
48 53 43 129
725 559 552
dklbc@dkliberec.cz
Všechna práva vyhrazena.